Bruunshåbvej 25b, 8800 Viborg
25 67 87 00
moellehoejhallen@mail.dk

KONTAKT

MØLLEHØJHALLEN

Bruunshåbvej 25b, 8800 Viborg
Telefon: 25 67 87 00
Mail: moellehoejhallen@mail.dk

Halinspektør: Morten Dalsgaard (tlf: 25 67 87 00)

Hjemmeside: www.mollehojhallen.dk

BRUUNSHÅB FORSAMLINGSHUS

Bruunshåb Forsamlingshus
Bruunshåbvej 25B
8800 Viborg

Fremvisning: Halinspektør Morten Dalsgaard 
25 67 87 00  moellehoejhallen@mail.dk

Udlejningsansvarlig: John Nim
21 27 10 18 johnnim@live.dk

Hjemmeside: www.bruunshaabforsamlingshus.dk

BESTYRELSEN:

Leo Jacobsen (formand), Høgevej 23, Bruunshåb tlf. 8667 2118 –
4084 8926
leojacob@post11.tele.dk  

Erland Aarup,
tlf 3031 7611
Aarup.erland@gmail.com 

Frank Staugård,
tlf 8667 3596 – 4025 5509
Frank@veidec.dk

Brian Andersen,
Tlf. 3112 5186  
mail@brianandersen.eu 

Bjarne Drongesen,
Tlf. 2629 1271  
drongesen@live.dk 

KULTURUDVALGET:

Birthe Pedersen, Vinkel b.hj.pedersen@gmail.com

Christian Meyn, Tapdrup taphede@gmail.com

Dorthe Maach, Sdr. Rind maach@mail.dk

Inge Hermann, Bruunshåb ingehermann19@gmail.com

Stig Jørgensen, Rindsholm stigtj@hotmail.com

MØLLEHØJHALLENS REPRÆSENTANTSKAB:

Møllehøjskolen
Jonas Lund Nissen – fam.lund.nissen@gmail.com
Afventer ny repræsentant nr. 2

Vinkel Borgerforening:
Birthe Pedersen – b.hj.pedersen@gmail.com

Sdr. Rind og Rindsholm Borger- og Kulturforening
Erland Aarup – aarup.erland@gmail.com

Tapdrup og Omegns Borgerforening
Christian Meyn – taphede@gmail.com

Bruunshåb Borgerforening
Karoline Balleby Jensen – karoballeby@gmail.com

Sdr. Rind-Vinkel Idrætsforening
Martin Krag – mkk@gasnet.dk
Peder Mortensen – pelemo@dlgtele.dk
Brian Andersen – mail@brianandersen.eu
Uffe Braad Thomsen – uffethomsen@gmail.com

Bruunshåb-Tapdrup Idrætsforening
Frank Staugaard – fsp@veidec.dk
Pauli Birch Nielsen – pauli@birch-tapdrup.dk
Tommy Erichsen – te.875@edc.dk
Leo Jacobsen – leojacob@post11.tele.dk